23 Nisan
Kocaeli’nde 23 Nisan Hazırlıkları Başladı

Kocaeli’nde 23 Nisan Hazırlıkları Başladı. Kocaeli’nde bu yıl altıncısı düzenlenecek olan 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği için geri sayım başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği şenliğe 41 ülkeden 1000 çocuk katılacak. 22 Nisan Salı günü büyük kortej yürüyüşüyle başlayacak olan etkinlik, 26 Nisan Cumartesi günü sona erecek.

Şenlikte her yıl bir Türk büyüğü tüm katılımcılara dolayısıyla tüm dünyaya tanıtılıyor. Bu yıl Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapılacak olan şenlik Türk çocuklarının yakından tanıdığı Barış Manço temalı olacak. Bu amaçla, 9-14 yaş arası çocuklardan oluşan 250 kişilik Barış Manço Çocuk Korosu, Manço’nun akıllarda yer etmiş şarkılarını seslendirecek. Barış Manço’ya ait özel eşyalar, aksesuarlar ve görsellerden oluşan müze fuar boyunca açık olacak.

30 bin metrekarelik fuar alanında 28 adet eğitici ve eğlendirici stand kurulacak ve yabancı ülkelerden gelen çocukların getirdiği oyuncaklar ile Dünya Oyuncak Müzesi açılacak. Daha bir çok etkinliğin yer alacağı 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği’nde, katılımcılara ve izleyenlere seyri doyulmaz gösteriler sunulacak.

Sponsorlu bağlantılar

Etiketler: Kocaeli 23 Nisan şenliği, kocaeli 23 nisan çocuk şenliği ile ilgili bilgi,
Eklenme: 15.04.2014
Okunma: 91

Yorumlar

Ülkü - 16.04.2014 10:54:19
Kocaeli ilimizde yapılacak olan 23 nisan şenlikleri dünya çocuklarını bir araya getirecektir. Çocukların kültürel açıdan kaynaşması çok önemlidir.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Telif Hakkı 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca, sitemizde bulunan şiir ve yazıların başka bir sitede izinsiz olarak kullanımı kesinlikle yasaktır. Sitemizde bulunan herhangi bir içeriğin izin alınmadan kullanımının tespiti halinde ilgili kanun gereğince hukuk danışmanımız yasal süreci derhal başlatacaktır. www.23nisansiirleri.net En güzel ve en yeni 23 Nisan Şiirleri - Site Haritası
İletişim: bayramsiirleri@hotmail.com