23 Nisan
23 Nisan hakkında özet yazı

23 Nisan hakkında özet yazı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı ile ilgili kısa özet yazı.

İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasını sağlayan Atatürk, bu anlamı büyük günün 23 Nisan 1924’te bayram olarak kutlanmasına karar vermiş, 23 Nisan 1929 tarihinde de bu bayramı çocuklara armağan etmiştir.

Çocukların ülkenin geleceği olduğuna inanan Büyük Önder, çocukları çok sever, gittiği her yerde çocuklarla yakından ilgilenirdi. Çocuklarla sohbet eder, onlara sorular sorar, aldığı cevaplardan büyük keyif alırdı.

Her yıl 23 Nisan günü büyük bir coşku ve heyecan içinde kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çocuklar için bir şenlik havasında geçmektedir.  Müzik eşliğinde oynan oyunlar, davul zurna eşliğinde çekilen halaylar, yarışmalar ve okunan şiirler ile eğlencenin doruğuna erişilmekte, 23 Nisan her yönüyle doyasıya yaşanmaktadır.

Caddeler, Atatürk ve Türk bayrakları ile donatılmakta, Büyük Millet Meclisi’nin açılış yıl dönümü etkinliklerle kutlanmaktadır. Çocukların ezbere okudukları 23 Nisan şiirleri büyük alkış almakta, şiirlerin özünü Atatürk, 23 Nisan, kahramanlık, bağımsızlık ve vatan sevgisi oluşturmaktadır.

Sponsorlu bağlantılar

Etiketler: 23 nisan hakkında yazı, 23 nisan özet yazı, 23 nisan bayramı ile ilgili kısa bilgi,
Eklenme: 03.04.2014
Okunma: 123

Yorumlar

emir - 05.04.2014 10:54:31
23 nisan şiirleri sayfası bizim bayramda okuyacağımız şiirleri seçmemizi sağlıyor.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Telif Hakkı 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca, sitemizde bulunan şiir ve yazıların başka bir sitede izinsiz olarak kullanımı kesinlikle yasaktır. Sitemizde bulunan herhangi bir içeriğin izin alınmadan kullanımının tespiti halinde ilgili kanun gereğince hukuk danışmanımız yasal süreci derhal başlatacaktır. www.23nisansiirleri.net En güzel ve en yeni 23 Nisan Şiirleri - Site Haritası
İletişim: bayramsiirleri@hotmail.com