23 Nisan
Atatürk’ün İznik’e gelişi törenle kutlandı

Büyük önder Atatürk’ün İznik’e gelişi törenle kutlandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün İznik’e gelişinin 78. Yıldönümü törenle kutlandı. İlk tören İznik Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı önünde gerçekleşti. Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının hemen ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

İkinci tören Atatürk’ün İznik’e geldiği sırada bir müddet dinlenmiş olduğu Belediye Çay Bahçesi’nde yapıldı. Burada yapılan günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmada, Atatürk’ün çevrede başka yerler bulunmasına karşın ziyaret için İznik’i tercih ettiği hatırlatılarak, Atatürk’ün bu durumu “Keşke bu serin, yeşil ve bu güzel ilçeyi il yapabilseydik” sözleriyle açıkladığı ifade edildi.

Tören, okunan şiirlerin ardından sona erdi.

Atatürk’ün İznik’e geliş tarihi: 15 Temmuz 1935

Sponsorlu bağlantılar

Etiketler: atatürkün iznike gelişi törenle kutlandı,
Eklenme: 18.07.2013
Okunma: 358

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Telif Hakkı 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca, sitemizde bulunan şiir ve yazıların başka bir sitede izinsiz olarak kullanımı kesinlikle yasaktır. Sitemizde bulunan herhangi bir içeriğin izin alınmadan kullanımının tespiti halinde ilgili kanun gereğince hukuk danışmanımız yasal süreci derhal başlatacaktır. www.23nisansiirleri.net En güzel ve en yeni 23 Nisan Şiirleri - Site Haritası
İletişim: bayramsiirleri@hotmail.com