23 Nisan
Küçük Hanımlar Küçük Beyler Çocuk Tiyatroları Festivali Başlıyor

Küçük Hanımlar Küçük Beyler 9. Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali Başlıyor.

Küçük Hanımlar Küçük Beyler Çocuk Tiyatroları Festivali 24-29 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek. Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından düzenlenen festivalde çocuk oyunu, 90 temsil, atölye ve seminer sahnelenecek.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından 2005 yılından beri her yıl 25-30 Nisan tarihleri arasında düzenlenen “ANKARA KÜÇÜK HANIMLAR KÜÇÜK BEYLER ULUSLARARASI ÇOCUK TİYATROLARI FESTİVALİ”, Türk tiyatrosunun dünya çocukları yoluyla yurt dışına açılımını sağlamak, Türk tiyatrosunu tanıtmak, tiyatro adına yurt dışındaki gelişmeleri takip etmek ve bu sayede kültürel anlamda dünya çocuklarının birbirlerini tanımalarını sağlamak amacıyla düzenleniyor.

Festivalin kurumsallaşmasına bu sayede de dünyada düzenlenen çocuk ve gençlik tiyatrosu festivalleri arasında saygın bir yer edinebilmesi için büyük bir gayret gösteriliyor.

Bu yıl ki festival de yine her yıl olduğu gibi 24 Nisan Çarşamba günü saat 11:00’de Devlet Tiyatroları sanatçıları, yöneticileri, konuk tiyatro grupları ve değişik okullardan gelen küçük hanımlar ve küçük beylerin katılımıyla ilk olarak Anıtkabir ziyareti ile başlayacak. Daha sonra saat 12:30’da Anıtkabir’den hareket edilerek Kuğulu Park Panayır Alanına gelinecek. Kuğulu Park’ta Kent Orkestrası tarafından bir konser verilecek. Konserin ardından bazı tiyatro gurupları tarafından çeşitli gösteriler yapılacak ve eşitli etkinlikler şenliğe renk katacak. Saat 15:00’da Akün Sahnesi’nde gerçekleştirilecek açılış töreninin ardından “Dünya Harikası” ve “Çocuğun Düşü - Jiangnan’ın Büyüsü” adlı gösteriler sahnelenecek.

Sponsorlu bağlantılar

Etiketler: küçük hanımlar küçük beyler tiyaro festivali 2013, ankara çocuk tiyatro festivali 2013,
Eklenme: 22.04.2013
Okunma: 963

Yorumlar

Ender - 01.05.2013 17:20:49
23 nisan yazıları sayesinde 23 nisan bayramında ne gibi etkinlikler olacağını öğreniyoruz.
hayati - 30.04.2013 09:29:21
23 nisan çocuk bayramında düzenlenen çocuk tiyatroları çok önemlidir. Tiyatro konusunda kendisini geliştirmiş toplumların sosyal hayatta ileri bir durumda olmaları kaçınılmazdır. Çocuk tiyatrolarına daha fazla önem vermeliyiz.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Telif Hakkı 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca, sitemizde bulunan şiir ve yazıların başka bir sitede izinsiz olarak kullanımı kesinlikle yasaktır. Sitemizde bulunan herhangi bir içeriğin izin alınmadan kullanımının tespiti halinde ilgili kanun gereğince hukuk danışmanımız yasal süreci derhal başlatacaktır. www.23nisansiirleri.net En güzel ve en yeni 23 Nisan Şiirleri - Site Haritası
İletişim: bayramsiirleri@hotmail.com