23 Nisan
Atatürk Barış Ödülü 23 Nisan Günü Açıklanacak

Atatürk Barış Ödülü 23 Nisan’da Açıklanacak

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe göre, Atatürk Uluslararası Barış Ödülü 15 yıl aradan sonra yeniden verilmeye başlanacak. En son 2000 yılında verilen ödül, bundan böyle sonu 0 ve 5 ile biten yıllarda verilecek.

2015 yılında verilmeye başlanacak Atatürk Uluslararası Barış Ödülü’nü almaya layık görülen kişiyi Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşacak ödül kurulu belirleyecek. Ödül, Büyük Önder Atatürk’ün rölyefi işlenmiş bir plaket, ödül rozeti ve beratıyla paradan oluşacak.

Atatürk’ün “yurtta barış, cihanda barış” ilkesi doğrultusunda verilecek olan ödülü hak edecek kişide “dünya barışına katkıda bulunma ve  uluslararası dostluk ve iyi niyetin geliştirilmesine hizmet etme” koşulu aranacak. Nihai karar 23 Nisan günü açıklanacak ve ödül, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı günü yada belirlenecek bir günde takdim edilecek.

Sponsorlu bağlantılar

Etiketler: Atatürk Barış Ödülü 23 Nisanda Verilecek, Atatürk barış ödülü ile ilgili yazı,
Eklenme: 24.03.2013
Okunma: 876

Yorumlar

cemil - 27.03.2013 20:19:40
Atatürk Barış Ödülü çok önemli bir ödüldür

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Telif Hakkı 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca, sitemizde bulunan şiir ve yazıların başka bir sitede izinsiz olarak kullanımı kesinlikle yasaktır. Sitemizde bulunan herhangi bir içeriğin izin alınmadan kullanımının tespiti halinde ilgili kanun gereğince hukuk danışmanımız yasal süreci derhal başlatacaktır. www.23nisansiirleri.net En güzel ve en yeni 23 Nisan Şiirleri - Site Haritası
İletişim: bayramsiirleri@hotmail.com